Dodano dnia: 01.01.2018 o godz: 15:02 | Numer ID: 9456
Link nie działa/spam ?

Leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest obecnie jednym z najczęściej diagnozowanych problemów ze stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Jej rozwój zaczyna się w łożysku paznokcia skąd rozprzestrzenia się powodując grubienie, deformacje oraz zmianę koloru (płyta staje się mniej przezroczysta) a nawet oderwanie. Z tego powodu staje się łamliwy i oddziela się od skóry. Drugi rodzaj to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Charakteryzuje się tym że pojawia się w postaci białych plamek, które z czasem pokrywają się kredowym proszkiem. W tej odmianie paznokieć nie ulega deformacji i nie oddziela się od łożyska. Średnio 2-3% populacji boryka się z tą chorobą jednak częstotliwość jej występowania wzrasta do 15% u osób w wieku powyżej 40 lat. W przeszłości sądzono że jest ona jedynie problemem kosmetycznym, co doprowadziło do fałszywego stwierdzenia że nie należy jej leczyć. Jednak doświadczenie pokazało że u 75% osób z tą dolegliwością dochodzi do problemów psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą chodzić na basen, nosić sandałów, korzystać z publicznych pryszniców, itp. nie wspominając o kobietach które mogą mieć z tego powodu tak wielkie kompleksy że nie zdejmą skarpetek przed mężem. Wiele osób również cierpi na bóle stóp z tego powodu.
Częstą przyczyną zakażeń grzybicą paznokci jest też używanie niesterylnych narzędzi w trakcie manicure i pedicure, dlatego należy zawsze zwracać uwagę czy gabinet jest wyposażony w autoklaw i czy narzędzia przed zabiegiem znajdują się w sterylnych woreczkach co świadczy o tym że zostały odpowiednio wysterylizowane.

Szczegóły strony grzybica-paznokci-lublin.pl:

Komentarze do strony: grzybica-paznokci-lublin.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę grzybica-paznokci-lublin.pl

Leczenie grzybicy paznokci
Leczenie grzybicy paznokci
Leczenie grzybicy paznokci
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

zdjęcia (22), blog (18), biuro rachunkowe (17), fotografia (18), sklep (33), lodz (21), URODA (28), praca (23), drzwi (18), medycyna (32), turystyka (19), pozycjonowanie stron (25), kosmetyki (18), katalog stron (39), fotograf (23), nieruchomości (23), budownictwo (34), okna (17), sklep internetowy (25), reklama (32), strony www (25), pozycjonowanie (65), transport (22), strony internetowe (31), księgowość (21), banki (17), dieta (21), domy (20), krakow (39), / wesele (23), ZDROWIE (45), pożyczki (21), wizytówki (17), odchudzanie (20), meble (33), noclegi (32), katalog (18), fotografia ślubna (22), kredyty (23), warszawa (43)