Dodano dnia: 02.01.2018 o godz: 18:21 | Numer ID: 9457
Link nie działa/spam ?

Skuteczny trening pamięci dla seniorów

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mięśnie potrzebują odbywającego się regularnie treningu, w przeciwnym razie w krótkim czasie zanikają. Podobnie jest z naszą pamięcią – gdy jej nie ćwiczymy, zaczyna nas coraz częściej zawodzić. Ma to miejsce zwłaszcza u osób starszych. Z wiekiem coraz częściej nie pamiętamy co mamy kupić w sklepie, czy zapominamy o kluczach.
Na szczęście możemy temu zaradzić poprzez systematyczne ćwiczenia pamięci.
Trening pamięci dla seniorów z wykorzystaniem Akademii Umysłu Senior to bardzo dobry sposób na to, by nie pojawiły się luki w pamięci. Możemy go oczywiście prowadzić samodzielnie w domu, ale także grupowo.
Taki trening pamięci dla seniora z udziałem Akademia Umysłu Senior organizowany jest przykładowo w bibliotekach, czy akademii III wieku. Umożliwia on nie tylko poznać sposoby poprawiania swojej pamięci, lecz także pozwala na dobry relaks, bo zajęcia w dużej mierze opierają się właśnie na odprężeniu umysłu - wtedy jest on znacznie bardziej podatny na adoptowanie wiedzy.
Akademia Umysłu Senior to około 100 ćwiczeń pamięci, koncentracji i szybkiego czytania z możliwością dostosowania stopnia trudności. Tego rodzaju trening pamięci dla seniorów oparty jest na rozmaitych ćwiczeniach w formie gier, które wykonywane systematycznie, w krótkim czasie dają pozytywna efekty.
Podejmując decyzję o udziale w treningu umysłu, należy pamiętać, że przyniesie on pożądane efekty wyłącznie wówczas, gdy będzie miał miejsce regularnie. Jeśli nie mamy możliwości uczestniczyć w nim regularnie korzystanie z niego pozbawione jest sensu.
Trening z Akademią Umysłu Senior to bardzo dobry sposób na podtrzymanie świetnej kondycji swojej pamięci niezależnie od wieku.

Szczegóły strony www.senior-akademia.pl:

Komentarze do strony: www.senior-akademia.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.senior-akademia.pl

Skuteczny trening pamięci dla seniorów
Skuteczny trening pamięci dla seniorów
Skuteczny trening pamięci dla seniorów
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

transport (22), budownictwo (34), pożyczki (21), nieruchomości (23), meble (31), pozycjonowanie stron (25), banki (17), domy (20), strony www (25), wizytówki (16), odchudzanie (20), ZDROWIE (45), finanse (17), kredyty (23), biuro rachunkowe (17), strony internetowe (31), fotografia (18), sklep (33), reklama (32), dieta (21), sklep internetowy (25), pozycjonowanie (65), katalog stron (39), medycyna (32), księgowość (21), lodz (21), drzwi (18), URODA (28), fotograf (23), noclegi (32), turystyka (19), blog (18), katalog (18), fotografia ślubna (22), kosmetyki (18), warszawa (43), / wesele (23), praca (23), krakow (39), zdjęcia (22)